Фестивал на науката
Вълнуващ, споделен и изпълнен със знания Ден на детето за осмокласниците от ПГТЕ „Христо Ботев“! Нашите възпитаници се включиха с голям ентусиазъм във Фестивала на науката, организиран от Детска градина № 12 „Радост“ с подкрепата на Община Перник, Българската академия на науките (БАН), СУ „Св. Климент Охридски“ и редица други институции, подкрепящи научната дейност.
Тази година фокусът на фестивала беше насочен към биологията, а нашите ученици блеснаха в своето професионално направление – микробиологията.
С много хъс, усмивки и забавни демонстрации, осмокласниците се превърнаха в истински ментори. Те въведоха малките и големите посетители в непознатия и вълнуващ свят на микроорганизмите, показвайки им, че науката не е просто суха теория от учебниците, а истинско приключение! Чрез интересни и достъпни експерименти те доказаха, че знанието може да бъде както полезно, така и изключително забавно.