Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България
Перник отдаде почит пред подвига на Христо Ботев и на всички, загинали в борбите за свободата и независимостта на България. Венци и цветя пред паметника на поета-революционер поднесоха кметът на община Перник Станислав Владимиров, председателят на Общинския съвет Денислав Захариев, областният управител Грета Колева, народни представители, общински съветници, ученици от ПГТЕ „Христо Ботев“, ГПЧЕ „Симеон Радев“, Спортно училище "Олимпиец" и Професионална гимназия по икономика.
„Този ден отново ни връща към личността на Христо Ботев, към величието на неговото дело, удивителната му поезия и епохата, която го създаде като революционер и поет. Името на Ботев никога не е отсъствало от нашето съзнание, няма нито един миг, в който народът ни да не се е прекланял пред делото на този велик син на България“, заяви директорът на Професионалната гимназия по техника и енергетика „Христо Ботев“ инж. Соня Милкова.